środa, 26 października 2011

Przed 6. kolejką TBL: "The best of..." odc. 4, 5

Przed nami zmagania w 6. kolejce Tauron Basket Ligi. Zanim jednak zawodnicy wybiegną na koszykarskie parkiety, to zapraszam do zapoznania się z kolejnym odcinkiem z cyklu "The best of...", czyli podsumowanie każdej kolejki. W tym przypadku dwóch kolejek.

W 4. kolejce doszło do starcia dwóch czołowych zespołów Polskiej Ligi Koszykówki. W Słupsku, Energa Czarni podejmowali Anwil Włocławek. Jednak Czarne Pantery były cieniami samych siebie. Chaotyczna gra, rażąca nieskuteczność, a przede wszystkim brak determinacji spowodowały, iż słupszczanie nie mięli większych szans w starciu z Rottweilerami. Wynik meczu był teoretycznie sprawą otwartą do końca spotkania, jednak w praktyce wyglądało to nieco inaczej. Anwil zdecydowanie jest na fali i pnie się ku górze ligowej tabeli.

W pozostałych meczach przekonujące zwycięstwa odnosiły ekipy PGE Turowa, AZS-u Koszalin, PBG Basketu i AZS-u Politechniki Warszawskiej. Najwięcej emocji było za to w Starogardzie Gdańskim, gdzie koszykarze Polpharmy w starciu z łódzkim ŁKS-em przełamali swoją niemoc zwycięstw i odnieśli pierwszą wygraną w trwających rozgrywkach Tauron Basket Ligi.

12 - tyle rzutów za trzy punkty (5/12, 41%) wykonał Piotr Pamuła z Politechniki
13 - tyloma punktami koszykarze Anwilu wygrali pierwszą kwartę spotkania z Energą Czarnymi
15 - tyle zbiórek miał Darrell Harris z Kotwicy
27 - tyle punktów miał Kirk Archibeque z ŁKS-u Łódź
59 - taką skuteczność w procentach mieli koszykarze Energi Czarnych z linii rzutów osobistych

Bohater kolejki:
Kirk Archibeque, ŁKS Łódź
37 minut, 27 punktów, 0/1 za trzy, 8/13 za dwa, 11/12 za jeden, 10 zbiórek, 1 asysta, 1 przechwyt, EVAL - 30

Polak potrafi...
23 letni Michał Nowakowski z AZS-u Politechniki Warszawskiej był drugim najskuteczniejszym koszykarzem 4. kolejki Tauron Basket Ligi. Polak zdobył dla swojego zespołu w meczu przeciwko Kotwicy Kołobrzeg 25 punktó, 3 zbiórki, 2 asysty oraz 2 przechwyty.

Co w trawie piszczy...
"Każdy z nas jest profesjonalistą. Nikt nie jest tutaj przypadkowo. Każdy zna swoją rolę w drużynie. Jeśli nie trafiasz, to zostajesz po treningach i rzucasz, do upadłego." - Dainius Adomaitis

Czy wiesz, że...
Stanley Burrell z Energi Czarnych został wykluczony z gry z powodu dwóch przewinień 'niegodnych sportowca'.

Kadr kolejki:
Boiskowe łapu-capu, Fot. Łukasz Capar

W 5. kolejce TBL mnóstwo emocji dostarczyły kibicom mecze w Słupsku i Tarnobrzegu. Nad Słupią Energa Czarni podejmowali w hicie kolejki drużynę Trefla Sopot. I mimo że słupszczanie ani razu nie prowadzili w meczu, to wygrali go rzutem na taśmę, a upraszczając - celną dobitką Krzysztofa Roszyka równo z końcową syreną spotkania. W Tarnobrzegu walka również toczyła się do ostatnich chwil pojedynku, a lepiej z niej wyszli koszykarze gospodarzy, którzy pokonali jednym punktem graczy Śląska Wrocław.

W pozostałych meczach wyraźne zwycięstwa odnosiły zespoły Anwilu, PBG Basketu, PGE Turowa, Kotwicy i Zastalu.

6 - tyle rzutów za trzy punkty (6/8, 75%) trafił Łukasz Wichniarz z Kotwicy
6 - tyle punktów zaledwie zdobyli koszykarze Polpharmy w pierwszej kwarcie meczu z Anwilem (24:6)
9 - tyle asyst miał Jessie Sapp z Kotwicy
10 - tyle rzutów za trzy punkty (5/10, 50%) wykonał Jermaine Mallett z ŁKS-u i Qa'rraan Calhoun (6/10, 60%) z Śląska
12 - tyle piłek zbierali Gani Lawal z Zastalu, Kirk Archibeque z ŁKS-u i Darrell Harris z Kotwicy
22 - tyle rzutów z gry (10/22, 45%) wykonał Jermaine Mallett z ŁKS-u
27 - tyle punktów zdobywali Jermaine Mallett z ŁKS-u i Qa'rraan Calhoun z Śląska Wrocław
50 - tyle łącznie rzutów za dwa punkty (24/50) oddali w meczu przeciwko Kotwicy koszykarze ŁKS-u
59 - tyle łącznie punktów zostało zdobyty w trzeciej kwarcie spotkania ŁKS-u z Kotwicą (30:29)
100 - tyle % wynosiła skuteczność rzutów za dwa punkty (10/10) Gania Lawala z Zastalu

Corsley Edwards, Anwil Włocławek:
35 minut, 26 punktów, 6/10 za jeden, 10/14 za dwa, 10 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty, 3 bloki, EVAL - 33

Łukasz Wichniarz, doświadczony gracz kołobrzeskiej Kotwicy był jednym z najskuteczniejszych graczy kolejki. Polak zdobył dla swojej drużyny 22 punkty, trafiając 6 rzutów za trzy punkty (75%) oraz notując 4 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty.

Windują:
Kirk Archibeque
Koszykarz ŁKS-u Łódź w dwóch kolejkach pod rząd notowała najwyższy EVAL ze wszystkich graczy Tauron Basket Ligi.

Dołują:
Śląsk Wrocław
To miał być wielki powrót do ekstraklasy koszykarzy, który jak na razie okazuje się być największym rozczarowaniem trwających rozgrywek Tauron Basket Ligi. Koszykarze Śląska, jako jedyna drużyna, wciąż pozostają bez zwycięstwa w sezonie 2011/2012.

"Jedno zwycięstwo nie czyni nas mistrzami, to chcemy osiągnąc na koniec sezonu" - Corsley Edwards