poniedziałek, 17 października 2011

"The best of..." - odc. 2, 3

Dużo dzieję się ostatnio w polskiej koszykówce. Inaczej jest za to na blogu, gdzie na pisanie czasu brakuje. I robią się zaległości, które jak najszybciej będę chciał nadrobić. Dziś cykl "The best of...", tyle, że w nieco skróconej i innej niż zwykle formie. Będzie też o Asseco Prokomie i trochę nowości, ale to niebawem. Czekam też na odpowiedzi od pewnych osobistości, w bardzo kontrowersyjnej sprawie, po raz kolejny ośmieszającej Polską Ligę Koszykówki. Tylko czy się doczekam...

Zacznijmy od 2. kolejki Tauron Basket Ligi, gdzie najwięcej emocji dostarczyły kibicom spotkania derbowe pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg a AZS-em Koszalin oraz Śląska Wrocław a Zastalem Zielona Góra. W obu przypadkach walka toczyła się do ostatnich chwil spotkania, a o zwycięzcy przesądziły ostatnie sekundy meczu. Jednym punktem triumfowali Kotwica i Zastal.

W pozostałych pojedynkach zdecydowane zwycięstwa odniosły ekipy Energi Czarnych, Trefla, PGE Turowa, Siarki Jezioro.

Cyferki z kolejki:
0 - żadnego z pięciu rzutów za trzy punkty nie trafił Darnell Hinson z Energi Czarnych
5 - tyle rzutów z trzy punkty trafił Josh Miller z Siarki Jezioro (5/9, 55%)
6 - tyle strat miał Jeremy Montgomery z AZS-u Koszalin
10 - tyle asyst miał Ronald Moore z PGE Turowa
31 -tyle punktów zdobył Josh Miller z Siarki Jezioro
100 - tyle punktów rzucili koszykarze Siarki Jezioro

Bohater kolejki:
Josh Miller, Siarka Jezioro Tarnobrzeg (1. raz)
37 minut, 31 punktów, 5/9 za trzy, 5/8 za dwa, 6/7 za jeden, 3 zbiórki, 6 asyst, EVAL - 33

Polak potrafi....
Łukasz Wiśniewski przez 28 minut gry zdobył dla Trefla Sopot w meczu przeciwko ŁKS Łódź 17 punktów oraz zanotował po 3 asysty i przechwyty.

Co w trawie piszczy...
"Nie jestem zadowolony ze swojej pracy. Powinienem inaczej poprowadzić drużynę, wybrać inną drogę. Nie mam na siebie usprawiedliwienia. Mój zespół był dziś lepszy ode mnie. Ja sam, jako trener, muszę się jeszcze wiele nauczyć." - Mladen Starcević

Kadr kolejki:
Emocje we Wrocławiu! Fot. K&M Ziółkowscy

W 3. kolejce Tauron Basket Ligi mieliśmy równie dużo emocji jak i w poprzedniej. Najbardziej gorąco było we Włocławku, gdzie Krzysztof Szubarga trafiając niesamowity rzut za trzy punkty na 3 sekundy do końca meczu, zapewnił wygraną Anwilowi nad Treflem 72:71.

Świadkami równie emocjonujących spotkań byli także kibice w Koszalinie oraz Tarnobrzegu, gdzie swoje trzypunktowe zwycięstwa odniosły drużyny AZS-u i Kotwicy.

Sensacyjnie zakończył się za to mecz w Starogardzie Gdańskim, gdzie bez większych problemów beniaminek ligi, ekipa AZS-u Politechniki Warszawskiej, wygrała ze zdobywcami Superpucharu Polski 2011, zespołem Polpharmy.

W derbach Śląska PGE Turów wysoko ograł Śląsk Wrocław. Przełożono zaś pojedynek Energi Czarnych z ŁKS-em Łódź.

5 - tyle przechwytów miał Jeremy Simmons z Polpharmy
8 - tylko tyle punktów zdobyli w trzeciej kwarcie meczu z PGE Turowem koszykarze Śląska Wrocław (22:8)
10 - tyle asyst miał Łukasz Koszarek z Trefla
13 - tyle zbiórek zanotował Darrell Harris z Kotwicy
15 - tyle rzutów za dwa punkty oddał George Reese z AZS-u Koszalin. Amerykanin trafił 10 z nich (66%)
17 - tyloma punktami AZS Koszalin wygrał trzecią kwartę spotkania z PBG Basketem (34-17)
27 - tyle punktów zdobył dla AZS-u Koszalin George Reese

Darrell Harris, Kotwica Kołobrzeg
29 minut, 23 punkty, 0/1 za trze, 9/13 z dwa, 5/6 za jeden, 13 zbiórek, 2 przechwyty, 1 blok, EVAL - 32

Polak potrafi...
Łukasz Koszarek z Trefla Sopot w ciągu 39 minut gry zdobył dla swojego zespołu 18 punków, zanotował aż 10 asyst, a także zaliczył 2 przechwyty, blok i zbiórkę.

Windują:
AZS Politechnika Warszawska - Dla wielu kibiców mieli być chłopcami do bicia, a tym czasem młodzi koszykarze ze stolicy radzą sobie w Tauron Basket Lidze wyśmienicie. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej kolejce podopieczni Mladena Starcevicia toczyli z dużo wyżej notowanymi rywalami (Trefl i Czarni) wyrównaną walkę, by już w kolejnym rozgrywanym meczu odnieść swoje pierwsze zwycięstwo na parkietach Polskiej Ligi Koszykówki. I to nie z byle kim, bo ze zdobywcą Superpucharu Polski 2011!

Dołują:
Polpharma Starogard Gdański - Na Kociewiu wrze. Polpharma w tym sezonie jeszcze nie odniosła zwycięstwa. Ba! Przegrywała z teoretycznie słabszymi od siebie i to w fatalnym stylu (Koszalin, Tarnobrzeg, Warszawa).

'Gdy przyszedłem na halę w Zgorzelcu poczułem się naprawdę przyjemnie. Spędziłem tutaj całe dotychczasowe życie. Wiedziałem gdzie co jest, gdzie iść i gdzie kogo szukać' - Bartosz Bochno